• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Bieruń Świąteczny

Bieruń Świąteczny

Zima5

Strona główna/Aktualności/Zapraszamy do udziału w głosowaniu na najlepsze pomysły kulturalne!

Zapraszamy do udziału w głosowaniu na najlepsze pomysły kulturalne!

Aktualności 20 Lipca 2020

Od 20 do 27 trwa głosowanie na inicjatywy kulturalne zgłoszone przez naszych mieszkańców w ramach projektu dk+ inicjatywy lokalne „Ogarniamy młodych”, na które Bieruński Ośrodek Kultury zdobył dofinansowanie ze Środków Ministerstwa Kultury!

 

Jedna z urn do głosowania znajduje się w Urzędzie Miejskim

 

Każdy mieszkaniec Bierunia może oddać głos na 3 spośród 15 inicjatyw.

 Głosować można w wyznaczonych miejscach:

  1. Miejska Biblioteka Publiczna nr 1, ul. Chemików 45
  2. Miejska Biblioteka Publiczna nr 2, ul. Jagiełły 1
  3. Kinoteatr „Jutrzenka”, ul. Spiżowa 4
  4. RCKG „Remiza”, ul. Remizowa 19
  5. Kancelaria Urzędu Miejskiego w Bieruniu, ul. Rynek 14
  6. Rynek podczas koncertu w dniu 26 lipca

 

 

ZOBACZ PREZENTACJĘ PROJEKTÓW - KLIKNIJ TUTAJ

 

Można też zagłosować za pomocą poczty elektronicznej wysyłając skan/zdjęcie wypełnionej karty do głosowania na adres bok@bok.bierun.pl (WZORY KART DOSTĘPNE SĄ NA STRONIE WWW.BOK.BIERUN.PL)

 

Ostatecznie do realizacji zostanie dopuszczonych od 3 do 7 projektów, które uzyskają najlepszy wynik uwzględniający punkty otrzymane podczas głosowania mieszkańców Bierunia oraz przyznane przez komisję w dniu 27 lipca 2020 r.

Szczegóły w regulaminie na www.bok.bierun.pl/projekty oraz na facebookowym FanPagu BOK-u.

 

Lista zgłoszonych projektów:

 

NAZWA PROJEKTU

KRÓTKI OPIS PROJEKTU

KOSZT PROJEKTU

„Bieruńska ImProwizorka! - Warsztaty Spontaniczności Scenicznej”

Organizacja w DK „Gama” warsztatów improwizacji scenicznej dla młodzieży prowadzonych pod okiem profesjonalnych instruktorów, w tym m.in. z Wojtkiem Tremiszewskim - aktorem byłego kabaretu „Limo”. 

5.200 zł

„COOLturalne soboty dla najmłodszych”

Organizacja na osiedlu „Węglowa” dwóch edukacyjno-wychowawczych wydarzeń plenerowych - animacji dla dzieci i młodzieży oraz ich rodzin prowadzonych przez doświadczonych animatorów, mających na celu przybliżenie naszej małej ojczyzny, jej historii i szeroko pojętego dziedzictwa.

4.100 zł

„Gospel młodych - warsztaty muzyczne”

Organizacja warsztatów muzycznych dla młodych mieszkańców Bierunia, którzy w oparciu o wcześniej przygotowany repertuar, pod okiem profesjonalistów przygotują się do wykonania finałowego koncertu w klimacie muzyki Gospel w DK „Gama”.

4.900 zł

„I na  rynku  i  w  orszaku,  grają  werble  do  wiwatu”

Organizacja warsztatów perkusyjnych, którzy pod okiem profesjonalisty przygotują finałowy występ uświetniający obchody Święta Niepodległości 11 listopada oraz w dalszej perspektywie utworzą grupę występującą podczas imprez miejskich.

3.950 zł

„Gryfnie i maszketnie w PZSiE”

Organizacja warsztatów plastycznych i kulinarnych opartych o śląskie tradycje, w których wezmą udział nauczyciele i uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół oraz członkowie bieruńskich zespołów folklorystycznych.

3.500 zł

„Kolyndowanie po ślonsku”

Organizacja prób i warsztatów śpiewu kolęd w gwarze śląskiej z udziałem mieszkańców Bierunia w oparciu o przygotowany przez zespół folklorystyczny

„Nowobierunianki” repertuar, który uwieczniony zostanie na płycie CD w ramach profesjonalnej sesji nagraniowej.

4.800 zł

„Koncert muzyki tanecznej”

Organizacja dwóch koncertów muzyki tanecznej w wykonaniu Orkiestry Górniczej KWK „Piast” oraz warsztatów muzycznych dla mieszkańców Bierunia przygotowujących do gry sekcyjnej w zespole.

6.000 zł

„Koncert pod ziemią”

Organizacja koncertu bieruńskiego zespołu „Mantra” w przejściu podziemnym przy rondzie na ul. Warszawskiej, gdzie znajduje się ekspozycja upamiętniająca najdłuższy strajk dołowy w czasie stanu wojennego w 1981 r.

5.500 zł

„Multimedialne Archiwum Współczesności”

Organizacja jednego warsztatu fotograficznego oraz wykładu dot. kulturowego i przyrodniczego krajobrazu Bierunia, realizacja sesji zdjęciowej Bierunia w wykonaniu uczestników projektu, a następnie utworzenie multimedialnego  archiwum, które będzie uzupełnianie na bieżąco.

2.900 zł

„Na tropie regionalności”

Opracowanie scenariusza gry terenowej zawierającej zagadki dot. historii i kultury Bierunia oraz organizacja rozgrywek z udziałem mieszkańców Bierunia.

5.300 zł

O czym Gołys szumi? - Podziel się swoja myślą. Listek po listku stwórzmy razem film!

Organizacja warsztatów filmowo-reporterskich oraz  tzw. historii mówionej podczas których uczestnicy projektu inspirując się opowieściami mieszkańców stworzą krótki film fabularny osadzony w historycznym Bieruniu.

4.500 zł

„Planszówka w zasięgu ręki”

Wyposażenie Biblioteki nr 2 w Bieruniu w gry planszowe oraz udostępnienie tych gier mieszkańcom, a następnie organizacja cyklicznych rozgrywek „Planszówkowe pojedynki”.

5.500 zł

„Taneczny wehikuł czasu” - potańcówka w stylu lat ‘20 oraz zajęcia taneczne z Charlestona i tańców użytkowych.

Organizacja ogólnodostępnych warsztatów tanecznych dla mieszkańców Bierunia, a następnie potańcówki w stylu lat ’20 na której uczestnicy zaprezentują nabyte umiejętności.

3.500 zł

„Wokalny start”

Organizacja indywidualnych, profesjonalnych lekcji emisji głosu (postawa, oddech, intonacja, dykcja) i podniesienie w ten sposób umiejętności wokalnych oraz zwiększenie aktywności muzycznej mieszkańców Bierunia.

2.900 zł

„Zgarniamy młodych do teatru”

Organizacja cyklu warsztatów teatralnych prowadzonych przez znaną aktorkę pochodzącą z Bierunia Sylwię Boroń i opracowanie wspólnie z aktorami „Teatru dla Dorosłych” krótkiej etiudy scenicznej i spektaklu oraz organizacja spotkania dla mieszkańców z ww. aktorką.

4.000 zł

 

 

Kategoria: powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
pdf Ogarniamy Młodych - plakat 1.21MB Plik: Ogarniamy Młodych - plakat

Podobne wiadomości:

do góry