Kalendarium
Wydarzenia w dniu 5 Stycznia 2025
Sport, rekreacja i turystyka BIEG 5 KOPCÓW
- Miejsce:
- Stawy Goldmana (Paciorkowce)
- Data:
- 5 stycznia 2025
- Godzina:
- 12:00
To już oficjalna informacja! Bieg 5 Kopców, po czterech latach przerwy, wraca 5 stycznia 2025 roku! A co najistotniejsze - biegniemy znowu, by pomagać! Startujemy o 12.00, ale można wpaść do nas i później, zaliczyć biegowo czy spacerowo choć jedną pętelkę.
Formularz zapisów oraz regulamin znajdziecie pod linkiem - KLIKNIJ TUTAJ
Bieg odbywać będzie się na Paciorkowcach. Start przy Stawach Goldmana. Jedna pętla to około 5,8 km.
Szczegóły pod linkiem - KLIKNIJ TUTAJ.
Program wydarzenia:
5 stycznia 2025 r. (niedziela)
- 11.00 - 16.00 - odbiór pakietów startowych w Biurze Zawodów
- 12.00 start - otwarcie trasy biegu
- 12.00 - 17.00 - otwarta trasa biegu
- 17.00 - zamknięcie trasy biegu
- 17.15 - rozpoczęcie ceremonii dekoracji zwycięzców biegu
Cały wpływ z opłat startowych przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację Igora Szut oraz na zakup schodołazu dla Jakuba Stucke.
Igorek urodził się w 2014 roku. Od 14-tego miesiąca nagle zaczął przestawać zauważać otaczający go świat, przestał mówić oraz zapomniał wszystkie wyuczone już umiejętności. Hospitalizacja, badania i w końcu diagnoza - epilepsja. Dzięki lekom udało się ustabilizować ataki i aktualnie pojawiają się rzadziej. Mimo to każdy atak uszkadza jego mózg nieodwracalnie. Igor ma również wodonercze dryfujące, nietolerancję glukozy, upośledzenie umysłowe oraz mutację genu HIVEP2. Białko w mózgu, które odpowiada za cały psychorozwój człowieka, u Igorka się nie wykształciło. Igorek jest w stałej terapii, która przynosi powolutku efekty. Logopeda, SI, Komunikacja Alternatywna, TUS, Hipoterapia. Niestety, są to terapie kosztowne, tak jak i kosztowne jest leczenie Igorka.
Kubuś urodził się również w 2014 roku. Tuż po porodzie lekarze zdiagnozowali u niego wadę genetyczną - Zespół Wolfa Hirschhorna (WHS). To bardzo rzadka i nieuleczalna choroba, która wiąże się ze znacznym opóźnieniem rozwoju psychoruchowego, obniżona odpornością, częstymi infekcjami, epilepsją, wadą wzroku, wadą serca, wadą nerek i obniżonym napięciem mięśniowym. Przeszedł już kilka operacji, m.in. rozszczepu podniebienia oraz wnętrostwa obustronnego.
Leczenie Kubusia wymaga specjalistycznej opieki wielu lekarzy-specjalistów: okulisty, kardiologa, neurologa, urologa, nefrologa, ortopedy i innych. Kuba wymaga też ciągłej rehabilitacji. Jako że Kubuś rośnie, a mieszka w bloku, niezbędny stał się zakup schodołazu, który odciąży jego mamę w codziennych obowiązkach (chociażby we wnoszeniu do mieszkania ważącego już całkiem sporo 10-latka).